Aktuálně Historie Odkazy Kontakty
Soutěž
- Popis projektu
- Pravidla soutěže
- Zúčastněné školy
- Soutěžní dokumenty
- Archiv
- Napiš svůj názor
*}

Aktuální informace
( poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi )
Dnes 11.května 2009 bylo na internetových stránkách spuštěno hlasování o nejlepší práce v rámci projektu „Bojovníci proti totalitě pohledem dětí“. Zapojte se i Vy a dejte hlas tomu nejlepšímu! Hlasování potrvá do 1. června 2009 do 12hod. Do 2. ročníku této soutěže se letos zapojilo 54 škol. V kategorii „tištěný magazín“ jich bojuje o Vaše hlasy 11, v kategorii „audiodokument“ 15, v kategorii „videodokument – ZŠ“ 31 a v poslední kategorii „videodokument – SŠ“ 16. Dejte hlas Vašemu favoritovi!!!

4. června 2009 se pak uskuteční slavnostní vyhlášení této soutěže, které proběhne na Památníku Vojna u Příbrami.
 
[ 11. května 2009 | celý text... ]
 
Před 55 lety, 1. května 1954, ukončily v československé armádě činnost Pomocné technické prapory (PTP), zvláštní pracovní jednotky pro "politicky nespolehlivé osoby". První byly zřízeny 1. září 1950 a za téměř čtyři roky jejich existence jimi prošlo několik desítek tisíc vojáků, nazývaných pétépáci nebo (podle černých výložek) černí baroni.
 
[ 4. května 2009 | celý text... ]
 
7.4.2009 Učitelské noviny str. 18
... Helena Skolková, ředitelka školy; Milan Ziaťko, učitel; Jan Vrba, žák 9. ročníku ZS a MS Těšany
 
[ 26. dubna 2009 | celý text... ]
 
10.4.2009 Mladá fronta DNES str. 4 Příbramsko (pš)
Podruhé se letos uskuteční v Příbrami projekt Bojovníci proti totalitě pohledem dětí. Konat se bude 4. června v Památníku Vojna.
 
[ 10. dubna 2009 | celý text... ]
 
Demonstrace na českolipském náměstí připomněla listopadové dny před dvaceti lety. Studenti Soukromé střední podnikatelské školy v České Lípě tu točili hraný dokument o tom, jak probíhal Listopad 89 v České Lípě. V rukách měli hesla „Jakeše do koše“ či „Konec vlády jedné strany“. Hesla, která nás vrátila do doby před dvaceti lety, kdy se rodila demokracie.
 
[ 6. dubna 2009 | celý text... ]
 
Studenti SPoSŠ v České Lípě natáčejí z plných sil filmový magazín, který se snaží zachytit momenty a vzpomínky na 17. listopad 1989 a události s tímto datem spojené v našem městě. Nekonečné vymýšlení scénáře, pátrání po archivech a získávání potřebných a nezbytných kontaktů je u konce! Vybaveni nezbytnou, leč amatérskou, filmovou technikou vyráží jeden štáb za druhým do terénu, aby našel pamětníky, kteří hráli významnou úlohu při zrodu demokracie v České Lípě.
 
[ 2. dubna 2009 | celý text... ]
 
Pátek třináctého. Pro někoho zkrátka obyčejný den, ale pro ty trochu více pověrčivé den s nádechem smůly, tajemna a možná i strachu (to mají z té televize). Toto ale není náš případ. Asi se ptáte koho? No přeci členy našeho školního mediálního klubu! Protože přesně tedy v pátek 13. února se náš filmový štáb rozhodl spustit první klapku k filmovému projektu „Děti proti totalitě“.
 
[ 2. dubna 2009 | celý text... ]
 
Projekt „Bojovníci proti totalitě pohledem dětí“ získal dalšího mediálního partnera. Vedle České televize a Českého rozhlasu se do projektu zapojil také zpravodajský server „Aktuálně.cz“. Na hodnocení dokumentů se tak budou podílet nejen televizní a rozhlasoví tvůrci, ale také píšící novináři. Na starosti budou mít kategorii tištěný magazín.
 
[ 31. března 2009 | celý text... ]
 
Když nám přišla nabídka tohoto projektu, moc se nám do toho nechtělo, ale později jsme zjistili, že je to vcelku zábava. Přihlásilo se nás jen pár. Chtěli jsme si zkusit natáčení, a tak jsme se přihlásili. Také jsme nevěděli, o čem budeme točit, ale pak jsme se dozvěděli o PTP a pozvali jsme si do školy pana Součka, který je z Kolína, ten s radostí přijal.
 
[ 31. března 2009 | celý text... ]
 
Minulý týden se studenti dvou škol, zapojených do projektu Bojovníci proti totalitě“,zúčastnili velmi zajímavé exkurze. V úterý 24.3.2009 se dočkali zajímavých zážitků studenti brněnského Gymnázia GLOBE a ve čtvrtek 26.3.2009 studenti Gymnázia Václava Hraběte z Hořovic. O zajímavý výklad a celkovou exkurzi se postaral dr. Aleš Kýr, vedoucí Kabinetu dokumentace a historie vězeňské služby.
 
[ 29. března 2009 | celý text... ]
 
další stránka


WebHosting Rozhled 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek