Aktuálně Historie Odkazy Kontakty
Soutěž
- Popis projektu
- Pravidla soutěže
- Zúčastněné školy
- Soutěžní dokumenty
- Archiv
- Napiš svůj názor
*}

Aktuální informace
( poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi )
2. ročník projektu Bojovníci proti totalitě pohledem dětí vyhodnocen
Vloženo: 5. června 2009      
V areálu Památníku Vojna u Příbrami se ve čtvrtek 4. června 2009 uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků 2. ročníku projektu Bojovníci proti totalitě pohledem dětí, kterého ze zúčastnil generálmajor Rostislav Mazurek, poradce náčelníka Generálního štábu Armády České republiky pro EU a NATO.
 
Partnery projektu "Bojovníci proti totalitě pohledem dětí" jsou Ministerstvo obrany, Konfederace politických vězňů, Sdružení válečných veteránů, Československá obec legionářská, Nadační fond československé obce legionářské, Svaz pomocných technických praporů, Česká televize a Český rozhlas.

Během školního roku měli žáci základních škol a studenti středních škol za úkol natočit audio a video dokumenty a zpracovat tištěné a televizní magazíny o osudech těch, kteří na vlastní kůži zažili zločiny totalit a rozhodli se proti nim bojovat.

Do projektu se přihlásilo 54 škol z celé České republiky s 11 tištěnými a 16 televizními magazíny, 32 videodokumenty a 15 audiodokumenty.

Vítězové byli vyhlášeni v pěti kategoriích. V kategorii „tištěný magazín“ zvítězila 1. ZŠ Krnov, druhé místo obsadila ZŠ Zubří a na třetím místě se umístila ZŠ 5265 Chomutov.

V kategorii „audiodokument“ zvítězila ZŠ Petřiny-Jih, na druhém místě byla ZŠ z Moravského Krumlova a na třetím místě ZŠ Boženy Němcové, Opava.

V kategorii „videodokument“ zvítězila Základní umělecká škola z Police nad Metují, na druhém místě byly ZŠ Mikulovice a ZŠ z Moravského Krumlova a na třetím místě ZŠ a MŠ Mníšek u Chrastavy.

V kategorii „televizní magazín“ zvítězilo Arcibiskupské gymnázium Kroměříž, druhé místo obsadila Střední zdravotní škola a Vyšší odborná škola z Plzně a na třetím místě se umístila Střední škola Vimperk.

Cenu „veřejnosti“ v kategorii „tištěný magazín získala 1. ZŠ Krnov, v kategorii „tištěný dokument ZŠ Petřiny-Jih, v kategorii „videodokument“ ZŠ a MŠ Mníšek, Chrastava a v kategorii „televizní magazín“ Střední škola Vimperk.

Ve svém vystoupení generál Mazurek mimo jiné řekl: „Jsem rád, že zde mohu přivítat studenty, učitele, pamětníky a další hosty, kterým není lhostejná minulost našeho národa. O to víc mě těší, že si tuto historii nepřipomínáme jen my starší, kteří si, ať už jednu či obě totality prožili na vlastní kůži, ale také ti nejmladší, kteří měli to štěstí, že se narodili do svobodné demokratické společnosti“.

Vítězné a další videodokumenty najdete zde
 
  Fotogalerie

WebHosting Rozhled 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek