Aktuálně Historie Odkazy Kontakty
Soutěž
- Popis projektu
- Pravidla soutěže
- Zúčastněné školy
- Soutěžní dokumenty
- Archiv
- Napiš svůj názor
*}

Aktuální informace
( poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi )
Krnovské děti vyhrály díky zájmu o naši minulost
Vloženo: 10. června 2009      
6.6.2009 Bruntálský a krnovský deník str. 2 Zpravodajství - Bruntálsko a Krnovsko FIDEL KUBA
 
Krnovská škola zvítězila se svým magazínem o boji proti totalitě, získala také Cenu veřejnosti.

Krnov, Příbram/ V areálu Památníku Vojna u Příbrami proběhlo ve čtvrtek za účasti generálmajora Rostislava Mazurka, poradce náčelníka Generálního štábu Armády České republiky pro EU a NATO, slavnostní vyhlášení výsledků 2. ročníku projektu Bojovníci proti totalitě pohledem dětí. Během školního roku měli žáci základních škol a studenti středních škol za úkol natočit audio a video dokumenty a zpracovat tištěné a televizní magazíny o osudech těch, kteří na vlastní kůži zažili zločiny totalit a rozhodli se proti nim bojovat.
Do projektu se přihlásilo čtyřiapadesát škol z celé České republiky s jedenácti tištěnými a šestnácti televizními magazíny, 32 videodokumenty a 15 audiodokumenty. Byla mezi nimi také krnovská základní škola na Dvořákově okruhu.
Vítězové byli vyhlášeni v pěti kategoriích. V kategorii tištěný magazín zvítězila právě krnovská škola.
Krnovské školáky může těšit, že jejich práce nezaujala jen odborníky, protože si rovněž vybojovali Cenu veřejnosti v kategorii tištěný magazín. „Jsem rád, že minulost našeho národa není lhostejná jenom nám, starším, kteří jsme ať už jednu či obě totality prožili na vlastní kůži, ale také těm nejmladším, kteří měli to štěstí, že se narodili do svobodné demokratické společnosti,“ uvedl ve svém vystoupení generál Mazurek.
Záštitu nad touto soutěží převzalo Ministerstvo obrany, Konfederace politických vězňů, Sdružení válečných veteránů, Československá obec legionářská, Nadační fond československé obce legionářské, Svaz pomocných technických praporů, Česká televize a Český rozhlas.

Dále vyšlo:
Týdeník Bruntálský Region
Týdeník Krnovské noviny
 


WebHosting Rozhled 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek