Aktuálně Historie Odkazy Kontakty
Soutěž
- Popis projektu
- Pravidla soutěže
- Zúčastněné školy
- Soutěžní dokumenty
- Archiv
- Napiš svůj názor
*}
Popis 3. ročníku projektu
( poslat odkaz na tuto stránku kamarádovi )

V předchozím školním roce jste se úspěšně zúčastnili soutěže Bojovníci proti totalitě očima dětí. V roce letošním bude soutěž pokračovat - tentokrát již ne ve spolupráci s Ministerstvem obrany, ale pořádá ji přímo Česká televize ve spolupráci s občanským sdružením Kaspara Malesia. Název soutěže bude "Děti točí hrdiny".

Česká televize pro letošní rok zvolila také jinou strategii pro vysílání informací o této celostátní soutěži základních a středních škol. Ve dvou letech přechozích vznikal z průběhu soutěže velký dokument jen s částečným podílem samotných filmů vytvořených ve Vašich školách. Letos jsme se rozhodli 16 nejlepších dokumentů z této soutěže odvysílat celých, jen s nutnými technickými úpravami pro možnost televizního vysílání. Všech 16 dokumentů se objeví ve vysílacím schématu České televize v průběhu podzimu 2010.
 

Zadání:

Základním zadáním je 14minutový dokument o člověku z Vašeho města či regionu, který bojoval navzdory všemu příkoří s absurditou totalitního režimu, dokázal se mu postavit čelem a byť mnohdy prošel peklem, zachoval si svou tvář. V principu stále půjde o Vaši vlastní reflexi nedávné historie se všemi jejími paradoxy a absurditami. Tipy můžete zvolit vlastní; jsme ale také dohodnuti i s Konfederací politických vězňů, že Vám v tomto výběru budou nápomocni, stejně jako v minulých ročnících.

Oproti letům předchozím se trochu mění termíny pro dodání filmu.

Harmonogram soutěže:

Březen 2010 : - společná školení na vybraných školách s kompletní instruktáží o požadované výsledné podobě soutěžního filmu - včetně technických, dramaturgických, scénáristických a režijních podmínek

Červen 2010 : - dokončení filmů, předání k vyhodnocení

Září 2010 : - Slavnostní vyhodnocení, předání cen, definitivní výběr filmů pro televizní vysílání ( vyhlášení proběhne tentokrát v Praze, součástí slavnostního vyhodnocení bude i návštěva studií České televize na Kavčích Horách)

Září - prosinec 2010: - vysílání 16 nejlepších filmů v České televizi ( vysílání plánujeme podle pořadí - nejlepší budou v prosinci )

WebHosting Rozhled 2008, Tvorba INTERNETOvých stránek